הגעת אל היעד

בעידן הסמארטפונים, כשלכולנו יש GPS שמלווה אותנו בכל אשר נלך ובעיקר נסע, שימוש באפליקציה מתאימה יכול לעשות את כל ההבדל שבין להגיע בזמן לבין להיתקע בדרך - בפקק, בחיפוש חנייה או בסמטה שבין החניה ליעד הסופי. כדי שכולנו נגיע וגם נחזור מהיעד בשלום, הכנו סקירה קצרה של אפליקציות ניווט עם ערך מוסף. שתהיה לכם קריאה נעימה בדרך ליעד.

להולכי רגל ורוכבי אופניים: לצד הניווט ברכב, ניתן גם לנווט רגלית או על גבי אופניים. כל שנדרש הוא להגדיר מראש את אמצעי התחבורה (או אי- התחבורה במקרה של מטיבי הלכת), ולצאת לדרך. גם מסע גדול מתחיל בצעד אחד קטן.

למלון ולישון: שירות נוסף שניתן להשיג בחלק מאפליקציות הניווט זה הזמנת חדר במלון. בעת הטיול בחו"ל או אפילו בארץ, אם אתם מוצאים את עצמכם במצב שמצריך לינה לא מתוכננת ביעד שלא תוכנן מראש, ניתן לאתר ולארגן לינה.

סעו לאט ובזהירות: אין דבר מבאס יותר מלקבל דו"ח באמצע החופשה בחו"ל או הטיול בצפון. רוב אפליקציות הניווט מעניקות גם שירות של התראות מפני ניידות משטרה ומצלמות מהירות לאורך הדרך. הדרך הטובה ביותר למנוע קנסות מיותרים זה לנסוע לפי החוק, לשמור על כללי הבטיחות ולזכור: עדיף לאבד רגע מהחיים מאת החיים ברגע. סעו בזהירות!

הגעת אל היעד: את המשפט הזה כולנו מכירים. וכולנו גם מכירים את החוויה של הגעה ליעד, יציאה מהרכב ותחילת מסע חתחתים לאיתור הכתובת המדויקת של היעד. מה שרובנו לא יודעים, זה שגם לאחר החניה, ניתן להיעזר בתוכנת הניווט על מנת לקבל הדרכה עד ליעד הסופי - המשרד, המסעדה, האטרקציה שאליה מועדות פנינו.

כל העולם בכף ידכם: בחלק ניכר מאפליקציות הניווט ניתן קבל מידע שימושי לשירותים הנלווים לנסיעה, בעיקר בעת טיול בחו"ל, כגון איתור אטרקציות, מלונות, תחנות דלק וכמובן חניונים סמוכים.

למנותקים: אמנם בימינו כמעט בכל נקודה על פני כדור הארץ ניתן להתחבר לרשת ולגלוש, אבל מעת לעת עדיין יש תקלות שמנתקות אותנו. בנוסף, יש לא מעט אזורים, בעיקר במדינות עולם שלישי, שבהם אין רשת כלל. במיוחד למקרים האלו רוב יישומי הניווט מאפשרים להוריד מבעוד מועד מפות למכשיר הסלולארי ולנווט במצב לא מקוון – Offline. בכך, גם אם אתם מנותקים, אתם בכל זאת מחוברים.

צאו לדרך! אז בין אם אתם נוסעים מתמידים על הקו לחו"ל או רק שוחרי טיולים בארץ ישראל, אל תצאו מהבית בלי אפליקציית ניווט טובה באמתחתכם, לאחר שווידאתם שאתם שולטים בכל מה שיש לה להציע לכם. על כל צרה שלא תבוא, תמיד מומלץ לשים בתא הכפפות גם מפה "של פעם", מנייר, כדי שתמיד תוכלו להגיע הביתה בשלום.